Kredyt hipoteczny na dom

Witam Cię w kolejnym wpisie dotyczącym kredytu hipotecznego na dom. Coraz więcej ludzi odczuwa potrzebę posiadania własnego mieszkania bądź domu, jedyną i główną przeszkodą w realizacji tego celu jak się okazuje jest brak wystarczającej gotówki. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom polskim obywatelom i kuszą swoimi ofertami, jak zatem spośród takiego gąszczu ofert wybrać najlepszą dla siebie? Przeczytaj o tym w dzisiejszym artykule.

kredyt hipoteczny na dom

Jak wybrać kredyt hipoteczny na dom?

Pytanie: Jak wybrać kredyt hipoteczny na dom? Spędza Ci sen z powiek? Nic dziwnego, banki rosną w siłę, ale nie jest to powód do zmartwień a wręcz przeciwnie. Rynek bankowy mocno się rozwija co zmusiło poszczególne instytucje bankowy do zachowania postaw konkurencyjnych na czym może zyskać tylko potencjalny klient.

Oglądaj telewizję, czytając gazetę, przeglądając strony internetowe zapewne „milion” razy napotykasz się na reklamy bankowe co do kredytów hipotecznych – one walczą między sobą właśnie o Ciebie. Wybór należy tylko do Ciebie – czym się kierować?

Czym się kierować przy wyborze kredytu hipotecznego?

Zasadniczo musisz wiedzieć dokładnie jaką kwotę będziesz potrzebował na sfinansowanie swojej inwestycji. Do Twoich obowiązków będzie należało również przygotowanie niezbędnych dokumentów i pewnej kwoty niezbędnego już od początku 2014 roku wkładu własnego – 5% wartości nieruchomości. Śledząc kuszące oferty banków zwróć uwagę na:

  • Oprocentowanie kredytu
  • Wartość prowizji
  • Wymagane dokumenty
  • Rodzaj rat (równe, rosnące czy malejące)
  • Całkowity koszt kredytu
  • Okres kredytowania
  • Możliwość negocjacji warunków
  • Wakacje kredytowe.

Jaką ofertą warto się zainteresować?

Jak wynika z naszego rankingu, na pewno kuszącą ofertę przygotował ING Bank Śląski. Przy założeniu, że kwota kredytu to 180 000zł a okres kredytowania 30 lat, rata Twojego kredytu będzie wynosiła 919 zł, gdzie, RRSO wynosi 4,38% w Eurobanku przy takich samych założeniach rata kredytu będzie już wyższa: 921 zł. Warto zatem dokładnie przyglądać się poszczególnym ofertom. Jeżeli masz możliwość, warto również zainteresować się takim tematem:

https://rodzina.gov.pl/mieszkanie/program-mieszkanie-dla-mlodych

http://www.forum-kredytowe.pl/c/mieszkanie-dla-mlodych-74/

Jeżeli interesuje Cię więcej ofert i ich porównanie zajrzyj na naszą stronę. Będziesz mógł zapoznać się z poszczególnymi informacjami i w razie potrzeby wypełnić wniosek bądź skonsultować się z konsula tentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *