Kredyt na zakup domu od dewelopera

Zakup domu od dewelopera to poważna decyzja. Z reguły mówi się, że dom od dewelopera to droższy wydatek, ponieważ deweloper musi mieć także swoją prowizję. Jednak z drugiej strony słyszy się, że deweloper pomaga zorganizować mieszkanie szybko i bez najmniejszych problemów.

Normalne załatwianie kredytu wymaga wielu formalności, których człowiek nie związany z finansami, może nie znać. W przypadku współpracy z deweloperem, można przyśpieszyć te procedury.

Kredyt na zakup domu od dewelopera, krok po kroku

maklerski

Najpierw warto znaleźć dobrego dewelopera. Dobry to taki, który działa kompleksowo. Od znalezienia dla nas nieruchomości, po zorganizowanie kwestii związanych z kredytem.

Jeśli znajdziemy już odpowiedniego specjalistę, będziemy mogli rozejrzeć się za nieruchomościami, a jeżeli znajdziemy coś dla siebie, można uruchamiać procedurę kredytowania nieruchomości.

Deweloper organizuje dokumenty, gromadzi wszystkie niezbędne od nas i od właściciela nieruchomości. W momencie podpisania umowy o zakup nieruchomości i podpisania umowy kredytowej, bank przeleje pieniądze na konto właściciela nieruchomości, a deweloper otrzymuje od nas prowizję na zasadach ustalonych w podpisanej z nim umowie.

Czy warto korzystać z pomocy dewelopera?

Prowizje dla deweloperów mogą wydawać się drogie, to kwoty rzędu kilku tysięcy złotych. Jednak ktoś, kto nie ma doświadczenia finansowego, powinien rozważyć pomoc dewelopera. To gwarantuje przyśpieszenie zakupu nieruchomości. Kredyt na zakup domu od dewelopera, który otrzymujemy z jego pomocą, to kwestia od 2 – 4 tygodni. Gdybyśmy chcieli robić to samodzielnie, zazwyczaj wychodzi nam ponad 4 tygodnie organizacji wszystkich formalności.

Jednak formalności nie są największym problemem. Szereg dokumentów przez które musimy się przekopać, setki przepisów, wyliczeń i zasad, których zwyczajnie nie znamy… To jest prawdziwy problem.

Gdzie znaleźć dobrego dewelopera od nieruchomości?

Warto rozejrzeć się za nim w internecie. Na naszej stronie są miejsca w których znajdziesz zestawienia, porównywarki i rankingi, w tym także z deweloperami i firmami deweloperskimi, które kompleksowo zajmują się sprawą sprzedaży nieruchomości.

Niezależnie od tego czy kupujesz małą kawalerkę, czy duży dom rodzinny. W każdym wypadku możesz liczyć na pomoc dewelopera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *