Najkorzystniejszy kredyt na dom dla młodych

kredyt na domZapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu pomyślał o swoich 4 ścianach. Dom, mieszkanie, własny apartament lub kawalerka – cokolwiek, byleby własne. Tymczasem ceny nieruchomości spędzają sen z powiek, głównie młodym ludziom, którzy właśnie zaczęli swoją przygodę z dorosłym życiem.

O ile ktoś pracuje, to zazwyczaj średnia krajowa, a nawet jej wielokrotność, nie zapewni nam takiej kwoty, która by pozwoliła zakupić nieruchomość. Nawet małe mieszkanie w mało popularnym mieście to minimum 150 000 zł, a okolice takie jak Warszawa czy Poznań, to nawet pół miliona złotych za mieszkanie rodzinne.

Młodzi ludzie mają tylko jedno rozwiązanie – kredyt na dom.

Czy młody człowiek ma szansę na kredyt na dom?

Teoretycznie każdy kto ukończył osiemnaście lat, ma szansę na kredyt na dom, jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej.

Nieoficjalnie wiadomo, że bank nie zacznie z nami rozmowy, jeśli nie mamy minimum 3000 zł dochodu netto (liczone na gospodarstwo), oznacza to, że wraz ze współmałżonkiem musimy zarabiać minimum po 1500 zł. W grę wchodzą także dochody z tytułu umów o dzieło i zlecenie, dlatego ci bardziej sprytni, mogą próbować dorabiać po godzinach.

Kredyt dla młodych – co warto wiedzieć?

Pamiętaj, że im większy wkład własny, tym lepszy scoring bankowy. Jeśli masz odłożone 20 – 30 tyś złotych, to zamiast dobierać nowy kredyt w wysokości 120 000 zł, lepiej zaciągnij 150 000 zł i weź swoje oszczędności jako wkład własny. Zmniejszysz dzięki temu marżę i obniżysz raty kredytowe.

Ponadto naszą sytuację kredytową, może poprawić posiadanie nieruchomości, która może stać się zabezpieczeniem kredytu. Warto też zdobyć poręczycieli, którzy również zwiększą i poprawią scoring.

Najkorzystniejszy kredyt na dom dla młodych – czy istnieje?

I odpowiedź, która jest celem naszego dzisiejszego wpisu. Otóż nie ma najlepszego kredytu na dom dla młodych. Nie warto wierzyć też rankingom, które stale zmieniają swoje zestawienia. Każdy ma indywidualne potrzeby, dlatego oferty banków są bardzo zróżnicowane. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się złożenie kilku wniosków o kredyt na dom dla młodych i oczekiwanie na kontakt ze strony banku.

Przedstawiciel skontaktuje się z nami i przedstawi nam dokładną i szczegółową ofertę, a wtedy sami zdecydujemy która jest najlepsze (porównując ją do innych).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *